механизированные паркинги

Роботизовані паркінги: історія, принцип роботи та переваги

Вивчення історії паркінгів – це можливість відстежити особливості та функціональність обладнання, використання якого виключає нагромадження та пробки на міських дорогах. Кожен автовласник самостійно вирішує питання зі стоянкою авто. Стандартні паркування на огородженій території поступово втрачають свою актуальність. Причина у великих витратах на оренду ділянки землі та зарплату паркувальникам, охоронцям та іншому персоналу.

Враховуючи кількість машин, що постійно збільшується, на дорогах країни, сьогодні популярністю користується високотехнологічне рішення – роботизована паркувальна система. Тут виконання операцій не потребує участі людини, тому що йдеться про використання роботів.

Історія появи роботизованого паркінгу

Перші системи паркування під управлінням роботів з’явилися в 1905 році в Парижі. Використовувалась бетонна будова, обладнана внутрішнім витягом. З його допомогою автомобілі переміщалися периметром без участі водія або обслуговуючого персоналу. Враховуючи високу вартість оснащення паркування та невелику кількість машин, роботизований паркінг не користувався популярністю.

перша парковка у парижі

У 1935 році у США з’явилися перші стоянки, де кожне місце обладнано спеціальним пристроєм – паркометром. Його увімкнення відбувалося за фактом оплати паркування. Обладнання показувало скільки часу залишається до кінця оплаченої стоянки.

У Європі платні муніципальні стоянки виникли 1958 року. Метод оплати паркувального місця за допомогою спеціального обладнання (для його активації сьогодні використовується смартфон чи банківська картка) змінив класичну валютну систему зовсім недавно.

вертикальні парковки
Перші вертикальні парковки, 1920-1960 роки

Зі збільшенням кількості транспортних засобів у приватній власності та зростанням вартості землі (40-60 рр. XX століття) виникла необхідність у будівництві компактних та зручних стоянок.

У 90-ті роки експерти відзначають стрімке зростання попиту на роботизований паркінг.

40 000 – саме стільки щорічно оснащувалося автоматизованих паркувальних місць на стандартних стоянках

Впровадження прогресивних технологій сьогодні дозволяє повністю виключити участь людини у процесі паркування. Важливий момент: роботизовані паркінги є не тільки місцем для грамотного розміщення автомобілів, але й виступають як пам’ятка, яка гармонійно вписується в міську архітектуру.

Принцип роботи роботизованого паркінгу

Використання можливостей роботизованих паркінг систем потребує спеціального ключа. У сучасному виконанні – це картка з кодом, за яким власник автомобіля ідентифікує себе та місце стоянки. Після ідентифікації автовласник заїжджає на територію паркінгу та залишає машину у встановленому місці. Інші паркувальні дії – це вже завдання роботизованої системи. Активізувати процес потрібно на блоці керування за допомогою картки з ключем.

Далі у роботу включається центральний комп’ютер. Розумне паркування отримує відомості з датчиків, відеокамер та інших автоматичних пристроїв. Обробка інформації дозволяє визначити оптимальне місце для стоянки транспортного засобу з огляду на форму та габарити кузова. Переміщення по вільному простору відбувається за заздалегідь введеними алгоритмами.

багаторівнева стоянка

Впровадження високотехнологічних систем (показовий приклад – наявність захватних механізмів типу, що розсувається), надає безпеку переміщення транспортного засобу та скорочення габаритів паркувального місця (стандартний параметр – 2,3 м).

Автомобіль повертається власнику після активації процесу картою за тим самим алгоритмом у зворотному порядку.

Реалізацію з проектування та монтажу багаторівневих паркувальних систем сьогодні можна довірити компанії SmartParking. Збільшення паркувальних місць щонайменше у 2 рази, можливість встановлення як у комерційних, так і в приватних просторах – все це можна з сервісом SmartParking.

Замовити

Переваги

Автоматична парковка в гараж відрізняється такими перевагами, як:

  • економія простору (розміщення транспортних засобів у висоту, а чи не горизонтально економить 85-90% загальної площі);
  • універсальність (доступна реалізація надземних та підземних паркінгів, використання як окремої конструкції або прибудови до іншої будівлі);
  • ергономіка (впровадження підйомників, ліфтів та спеціальних сходів забезпечує грамотне використання кожного квадратного метра);
  • мінімальна кількість обслуговуючого персоналу (для паркування навіть великої кількості машин потрібен один оператор для роботи на центральному комп’ютері);
  • без додаткових систем (використання роботизованого паркінгу виключає додаткові витрати на вентиляцію та освітлення відповідно до санітарних норм для приміщень, де працюють люди);
  • максимальна безпека (по всьому периметру роботизованого паркінгу встановлено відеокамери);
  • мінімальна участь людини (кількість аварійних ситуацій на нулі);
  • екологічність (використання паркувальних систем не вимагає включення двигуна при переміщенні авто, що позитивно відбивається на стані довкілля).

Оцінка експертів: значні інвестиції, яких потребує обладнання роботизованого паркінгу, швидко окупаються в майбутньому.

Додатковою перевагою впровадження роботизованих паркувальних систем буде максимальний комфорт та зручність для власника транспортного засобу. Використання високотехнологічного обладнання виключає особисту постановку авто на місце, що дозволяє отримати машину в тому ж вигляді, як вона була відправлена ​​на паркування. Плюс: ризик забруднити одяг про авто або обладнання, що поряд стоять, відсутній.

Приклади роботизованих паркінг систем від Smart Parking

Зацікавили роботизовані паркінги у професійному виконанні? Інженери та майстри компанії Smart Parking спеціалізуються на проектуванні систем паркування, впроваджуючи прогресивні технології та сучасне обладнання. Деталі можна узгодити з операторами.