Парковочные подъемники

Паркувальні підйомники та ліфти для багаторівневих паркінгів

Конструктивним, швидким і фінансово виправданим рішенням, що дозволяє збільшити місткість паркінгу, що діє, є паркувальний підйомник і автомобільний ліфт.

Ця стаття детально розповість про застосування, призначення, пріоритетні особливості та ключові характеристики відповідних підйомних механізмів. У тексті також міститься інформація щодо купівлі даного обладнання.

Використання ліфта для паркінгу

Технічне обладнання всіх багатоярусних автостоянок сьогодні включає спеціальні ліфти для автомобілів. Функціонал цих конструкцій від механізму класичних підйомників для паркування, які можна назвати технікою минулого покоління, відрізняється.
Ключова відмінність ліфтів для багаторівневих паркінгів полягає в тому, що прилади керування в них знаходяться всередині і тим самим дозволяють водієві підійматися разом зі своєю машиною. У підйомниках старого зразка панель приладів розміщується із зовнішнього боку.

Автомобільний ліфт для паркінгу більш технологічний та ергономічний – користуватися ним зручно та просто. Обладнання такої конструкції включає ліфтову кабіну, на стіні якої встановлено панель із приладами керування. У більшості таких кабін вмонтовані дві панелі приладів, розташовані навпроти один одного. Одна з них адаптована до авто з лівостороннім кермом, а друга – до іномарок, у яких кермо знаходиться праворуч.

Керувати переміщенням даної техніки нескладно і комфортно, перебуваючи на місці водія автомобіля.

Крім пультів управління, обладнання таких підйомних агрегатів входять відбійники, що забезпечують зручність паркування на платформі, а також світлофори, спеціальні датчики і системи, що вирівнюють автомобіль. Кабіни багатьох моделей ліфтів для авто відрізняються прохідним типом. Таке раціональне рішення унеможливлює застосування заднього ходу машини.

Для чого потрібні підйомники для паркування?

Підйомник для паркінгу, ціна якого окупається досить швидко, є багаторівневим гаражем. Ця конструкція дає водієві можливість в умовах мегаполісу безпроблемно встановити авто на своє паркувальне місце і так само комфортно покинути його.

Практичний функціонал пристрою передбачає майже синхронне виконання всіх необхідних операцій у різних напрямках. Обладнання таких пристосувань для паркування автомашин включає підйомники з електроприводом, встановлені в зоні переднього та заднього торця, а також з боків.

У оснащення підйомників для паркування також входять пандуси – вони призначені для позаштатних ситуацій. До таких випадків можна віднести поломку автоматичного механізму або вимкнення електричної енергії.

Застосування парковок цього роду користується все більшою популярністю. В результаті підйому машини на підйомнику гарантується збереження автомобілів і скорочуються витрати на їх обслуговування.

підйомник для паркування

Компанії, що спеціалізуються на продажу ліфтових підйомних механізмів з електронними системами управління, зазвичай самотужки виконують монтаж та подальше технічне обслуговування пристроїв у процесі експлуатації.

Найпоширенішою сьогодні є конструкція паркувальних автомобільних підйомників, виконана на кшталт вежі – паркінг баштового типу. Вона включає піддони для автомобілів та обладнана автоматизованими механізмами, які забезпечують оперативне піднесення та спуск транспортних засобів.

Баштовий корпус підйомників для паркування включає монолітний корпус і металеві деталі, що його доповнюють. Функціонал цього пристрою різноманітний – він передбачає системи вентиляції, кондиціювання та обігріву, протипожежний захист та охорону машин.

Виробники такої техніки використовують для виробництва матеріали підвищеної міцності, нездатні до займання. Найчастіше підйомники, що забезпечують паркування автомобілів, виконуються зі сталевого сплаву, цегли та посиленого армованого бетону.
Основне призначення такої конструкції – економія місця. Її двоярусні платформи дозволяють розмістити вдвічі більше автомобілів.

 підйомний механізм

Переваги застосування підйомників для паркування

Устаткування для паркування автомобілів у вигляді автоматизованих підйомників відрізняється низкою особливостей, які можна назвати пріоритетними:

  • можливість скорочення часу для здачі авто на паркування та отримання машини з неї;
  • безпека 100 % на зберігання автотранспортних засобів;
  • висока надійність захисту машин від таких бід, як зломи, крадіжки, ушкодження вандалами;
  • ергономічність використання обладнання;
  • оптимальна конструкційна міцність – підйомники для паркування мають вантажопідйомність, яка гарантовано витримує вагу найбільш важких «залізних коней»;
  • місткість – розміри платформ підійдуть для розміщення всіх, у тому числі найбільших моделей машин;
  • простота та ергономічність обслуговування та управління.

Установка підйомників для паркування не вимагає спорудження спеціальних шляхів для під’їзду з рампами, а термін експлуатації цього обладнання, стійкого до механічних пошкоджень, впливу агресивних хімікатів і корозії, залишає за належного обслуговування кілька десятків років.

Технічні характеристики підйомних механізмів

Залежно від моделі характеристики такої конструкції, як паркувальний ліфт або стандартний дворівневий підйомник для авто з відкритою конструкцією, можуть відрізнятися.

Нижче у таблиці наводяться орієнтовні дані.

Назва параметра Значення
Вантажопідйомність від 2,5 до 4 т
Ширина платформи до 3 м
Довжина платформи до 10 м
Висота конструкції в опущеному вигляді від 0,3 до 0,5 м

Що важливо врахувати перед придбанням підйомника для паркування?

Напередодні покупки такого актуального обладнання необхідно виконати низку вимірювань. Важливі виміри площі зони для паркування, висоти стель у приміщенні, в якому передбачається установка підйомних механізмів, а також дистанції до місць для паркування та об’єктів, що розташовані поруч.

Двостійкова залежна паркувальна система

Реалізацію з проектування та монтажу баштових автоматичних паркувань можна довірити компанії SmartParking. Завдяки ефективній роботі ви зможете збільшити кількість паркувальних місць щонайменше у 2 рази. Такі типи паркінгу можливо встановити як у комерційних, так і в приватних просторах – все це можна з сервісом SmartParking.

Замовити

Слід знати, що стандартне місце для паркування займе від 15 до 20 квадратних метрів площі. Цього простору буде достатньо для розміщення будь-якого підйомнику, що включає 2 або 4 стійки.

Якщо передбачається, що на підйомнику буде машина вагою понад 4 тонни, доцільний монтаж конструкції на спеціальний фундамент, або в заглибленні – таке рішення дозволить посилити потужність підйомника.

Важливо подбати про те, щоб до об’єкта своєчасно було під’єднано електроживлення. Сьогодні у продажу можна знайти підйомники та ліфти для паркування авто, які споживають від 2,1 до 2,3 кВт та живляться від електромережі 220 В або 380 В. Для підключення декількох паркувальних пристроїв можна використовувати загальний силовий блок.

Монтаж підйомників має бути узгоджений з уповноваженими структурами та органами пожежної безпеки – для цього потрібно оформити пакет дозвільної документації, відповідний норм законодавства. Такі документи власник паркування отримує після перевірки обладнання щодо його надійності та безпеки.