автоматические многоярусные парковки

Багаторівневі паркування – види, принципи роботи та переваги використання у великих містах

Одна з проблем сучасних великих міст – при великій кількості автомобілів катастрофічна нестача паркувальних місць. Особливо гостро це відчувають мешканці новобудов та багатоповерхових житлових комплексів. Забудовники намагаються розширювати кількість паркувань за рахунок зменшення паркових зон, пішохідних доріжок та газонів, але це дає лише тимчасовий ефект, значно погіршуючи зовнішній вигляд міських районів. Тому проектування та монтаж багаторівневих парковок стає чудовим рішенням для таких місць великого скупчення машин.

 • житлові комплекси;
 • торгові центри та гіпермаркети;
 • автосалони та автоцентри;
 • спортивні та розважальні заклади;
 • великі офісні центри.

У такому паркувальному комплексі можна розмістити велику кількість автомобілів на невеликій площі.

Різновиди напівавтоматичних багаторівневих парковок

Головне, що відрізняє напівавтоматичні системи паркування від автоматичних – водій повинен брати участь у паркуванні. Тобто він заїжджає в автомобілі на паркування, самостійно регулює пересування та встановлення свого транспортного засобу. Це, з одного боку, робить таку систему технічно простішою і недорогою, але, з іншого боку, ускладнює її експлуатацію.

Роторний або карусельний тип багаторівневого паркування

Найбюджетніший варіант обладнання паркінгу за механізмом нагадує карусель. Платформи для зберігання автомобілів у ній розташовані по колу. Займає мало місця, при цьому за допомогою такого паркування можна організувати встановлення одразу 15-18 автомобілів.

карусельная парковка

Застосування багаторівневої паркінг-системи забезпечує:

 • економію паркувальних місць;
 • простоту та зручність експлуатації;
 • можливість швидкого перенесення комплексу в інше місце, оскільки будова не є капітальною і може бути швидко розібрана та змонтована на новому місці.

Багаторівневі паркування встановлюються на прибудинкових територіях багатоповерхових ЖК, біля офісних будівель, об’єктів комерційного призначення.

Пазловий або мозаїчний тип паркування

Механізований авто-паркінг пазлової системи – досить економічний та збалансований вид паркування. Автомобілі розміщуються всередині за принципом гри у квача, можуть переміщатися як зверху вниз, так і по горизонталі. Може займати до 5 поверхів та кількох рядів, при цьому в них має бути передбачено кілька вільних місць для забезпечення безперешкодного в’їзду-виїзду автомобілів.

Така система має кілька плюсів:

 • економічність;
 • простота експлуатації;
 • будова не є капітальною, не вимагає дозволу на встановлення та легко переноситься на інше місце;
 • швидко монтується та закріплюється.

Використовується для створення багаторівневого паркінгу біля офісних центрів, адміністративних будівель, біля житлових комплексів, будівництва автостоянок біля торгово-розважальних центрів.

Види автоматичного багаторівневого паркінгу

Багаторівневе автоматичне паркування складається з міцного металевого каркаса, який розрахований на кілька рівнів розміщення транспортних засобів. Розташування автомобілів на декількох поверхах дозволяє значно заощадити паркувальну площу, забезпечує захист та безпеку машин. При цьому автомобілі можна швидко поставити на зберігання і швидко зняти. Існують такі види багатоповерхових паркувальних систем:

 • палетні;
 • з обміном палет;
 • безпалетні.

Палетна багаторівнева стоянка

Транспорт встановлюється на спеціальних металевих піддонах чи палетах. Такі пристрої дуже потужні, витримують великі навантаження. Автомобіль надійно закріплюється на палеті за допомогою спеціальних стопорних механізмів. Якщо потрібно одночасно видати кілька автомобілів, може значно збільшуватися час очікування для власників авто.

паллетная многоуровневая стоянка

Багаторівневе паркування з обміном палет

Така система паркінгу для машин мінімізує брак паркету, коли потрібно довго чекати, поки палета повернеться на місце. У цьому випадку на місце знятої палети встановлюється інша, і на неї можна встановити інший автомобіль.

Безпалетна багаторівнева стоянка

Ці системи є сучаснішими. У них час очікування зведено до мінімуму завдяки іншим засобам доставки автомобілів до місця зберігання, наприклад:

 • спеціальний механізм, що захоплює колеса машини;
 • різні види ґратчастих механізмів;
 • роздільні механізми захоплення осі, передніх та задніх коліс.

У таких паркінгах можна максимально звужувати місце встановлення машини, що неможливо під час використання палет.

Які існують види паркінгу за принципом роботи механізму

За принципом роботи механізму багатоярусні автоматичні паркінги бувають баштового, касетного та змішаного типів.

Багаторівневе паркування баштового типу

Принцип заснований на підйомі автомобілів у спеціальному ліфті. Навколо ліфта розташовуються паркувальні місця для автомобілів. Це найкомпактніший вид паркінгу, оскільки займає мінімальну кількість місця, і може мати багато рівнів, які регламентуються лише максимально дозволеною висотою будівлі у кожному конкретному районі. Місткість може сягати 60-70 автомобілів. Недоліком є ​​висока собівартість встановлення такого виду паркінгу.

Багаторівневе паркування касетного типу

Така система за принципом роботи нагадує конвеєр, в якому піддони зміщуються горизонтально, і переміщуються у вертикальній площині за допомогою підйомників. Це гарне рішення, якщо паркувальна площа обмежена шириною. Особливістю багатоповерхового паркування такого типу є висока собівартість, велике споживання електроенергії. Час очікування автомобіля може бути більшим, якщо зайнято багато машиномісць.

Багаторівневий паркінг змішаного типу

Такі системи поєднують у собі вертикальні підйомники та горизонтальне переміщення за допомогою транспортерів. Підходять, якщо є середня або велика площа парковки. Перевагою є велике місце для паркування у відсіку, що створює зручність для водіїв, знижене електроспоживання. Обладнуються спеціальним поворотним механізмом, який може розвернути машину до виїзду, що знижує кількість маневрів та підвищує безпеку пересування паркуванням транспортного засобу.

Переваги використання багаторівневого паркінгу

Багаторівневі автоматичні паркування, побудовані відповідно до проекту, мають такі переваги:

 • економія площі під будівництво паркування, якого зазвичай не вистачає, та земельні ділянки у великих містах мають велику вартість;
 • зниження витрат власника паркування на оренду землі; економія коштів на обслуговувальному персоналі;
 • зниження ризику злому або угону автомобіля, оскільки всередину паркінгу обмежується доступ;
 • економія часу для користувача завдяки швидкій видачі автомобіля;
 • екологічність та безпека;
 • можливість підземної та наземної установки, прибудови до будь-якої будівлі.

Багаторівневі стоянкові комплекси стають прогресивним рішенням при нестачі паркувальних місць у мегаполісах та великих містах.